Távfelügyelt lakásriasztó, mit tehet meg és mit tesz a kivonulójárőr?!

Azoknál a kiépített lakásriasztó rendszereknél, ahol távfelügyeleti szolgáltatással egybekötve vesszük igénybe az ingatlanunk védelmét, érdemes tudni, hogy egyetlen jelzés sem maradhat intézkedés nélkül. A kivonulójárőr szolgáltatással együttesen igénybe vett távfelügyelet esetén, ugyanúgy mint az értesítésnél a nap 24 órájában fogadja a központ a riasztórendszer jelzéseit. A szolgáltatás keretében a távfelügyeleti központban lévő diszpécser a jelzéseknek megfelelően egyből értesíti a szerződőfélt, vagy általa kijelölt személyeket, valamint behatolás jelzés esetén annak megfelelően intézkedik a járőr helyszínre indításáról.

Lakásriasztó

A járőr intézkedési rendje:
A járőr helyszínre érkezése alkalmával szükségszerű meggyőződik a jelzés valódiságáról, illetve lehetőség esetén annak indokáról. A lakás, vagy családi ház körbejárásával megnézi az ajtók, ablakok, sziréna és egyéb veszélyeztetettebb helyek állapotát. Erről videofelvételt, vagy fényképes dokumentációt készít és jegyzőkönyvet ír a tapasztaltakról.

Amennyiben az ingatlant sértetlennek találja, a megbízó kérésére legfeljebb 1 órát várakozik az ingatlanhoz érkező tulajdonosra, vagy általa meghatalmazott személyekre. Újabb riasztás jelzés érkezése esetén a diszpécser átirányíthatja ilyen esetben a következő helyszínre a járőrt, ám erről az ingatlan tulajdonosát tájékoztatja.

Valós behatolás esetén a járőr a rendőrség megérkezéséig visszatarthatja az bűnelkövetőt, vagy a tulajdonos megérkezéséig biztosítja a ingatlant.

Kényszerített nyitás vagy pánik jelzés alkalmával a járőr igyekszik meggyőződni a riasztás valódiságáról, ezért óvatosabban intézkedik, diszkréten közelíti meg az ingatlant. A védett személyek biztonságát mindig szem előtt tartva, a eshetőségeihez mérten beleavatkozik, melyről a járőrtárs rögtön megkezdi a videofelvétel készítését.

A járőr kivonulásáról minden esetben jegyzőkönyv készül. Amennyiben az ingatlannál tartózkodik a tulajdonos vagy meghatalmazott személy írásos jegyzőkönyvet kap a járőrtől a kivonuláson tapasztaltakról.

Amennyiben az objektum körbejárása vagy megközelítése csak zárt kapun keresztül oldható meg, érdemes és szükséges a szolgáltatónak biztosítani a bejutáshoz szükséges kapukulcsot, amit a szolgáltató fokozott biztonsággal őriz!

Fontos megjegyezni, hogy a kivonuló járőr csak is abban az esetben léphet be az ingatlan belterületére, amennyiben a tulajdonos is, vagy az általa meghatalmazott személy is a helyszínen tartózkodik.