A városi ingatlanokban és egyre inkább vidéki családi házaknál is előfordul, hogy házi kedvencet tartunk lakáson belül. Ebben az esetben is van megoldás a riasztórendszerrel történő védelemre, bár bizonyos esetekben egyéb tényezőket is figyelembe véve, speciális eszközökre van szükség az ingatlanon belüli védekezésre.
Régen teljesen általános volt, a normál nyitás és infra mozgásérzékelős riasztórendszer, és ha esetlegesen kisállat volt az ingatlanban, abban a helyiségben, ahol tartózkodott a kedvencünk nem volt kiépítve térvédelem, csak héjvédelem (nyitás érzékelők az ablakon és ajtókon), vagy pediglen a mozgásérzékelő optikája került kitakarásra mechanikus, kézi megoldással. Ma már természetesen a fejlődésnek és a fejlesztéseknek köszönhetően különböző súlyra készítenek a gyártók kisállat védett mozgásérzékelőket, melyeket kombinálnak magasságra és testtömegre is. Jellemzően ezek az érzékelők kisebb testű kutyák, nyulak és egyéb melegvérű állatok mellett használatosak.
Azonban fel kell hívni a figyelmet arra, hogy vannak olyan esetek, ahol a kisállat védett mozgásérzékelőknél jelentkezhet téves riasztás. Ezek az esetek akkor fordulhatnak elő, ha egy elevenebb cica, vagy kutyus található az ingatlanban. Ezekben az esetekben előfordulhat, hogy a házi kedvenc olyan helyekre ugrik fel, ami már kiesik a védett érzékelési zónából, ezért előfordulhat, hogy téves riasztást generál a kedvencünk, az ilyen esetekben javasoljuk, hogy azokban a helységekben, ahol a kiállat tartózkodhat élesített riasztórendszer mellett mozgásérzékelő helyett üvegtörés, valamint nyílászárókra szerelt nyitásérzékelő kombinációjával történjen a helyiség védelme.
Amit még figyelembe kell venni a kisállat védett mozgásérzékelők használatánál, hogy ezek az érzékelők meghatározott súlyra vannak kalibrálva, így előfordulhat, hogy egy nagyobb súllyal rendelkező kutya is okozhat riasztást. De elmondhatjuk, ma már van megoldás arra az esetre is, ha nem akarjuk kizárni kedvencünket, mégis védeni szeretnénk az ingatlant.